Masaż meridianowy

poprawa owalu twarzy Szczecin

Filozofia leżąca u podstaw masażu meridianowego opiera się na założeniu, że prawdziwe zdrowie i młodość osiąga się dzięki harmonii pomiędzy tym, co znajduje się wewnątrz nas a otoczeniem (czyli światem zewnętrznym). Celem masażu meridianowego jest stworzenie równowagi między energią yin i yang w ciele poprzez pozbycie się blokad i zakłóceń w kanałach energetycznych (zwanych meridianami).

Meridiany można porównać do gigantycznej sieci oplatającej całe ciało człowieka, łączącej ze sobą różne części ciała – od narządów wewnętrznych po układ mięśniowo-szkieletowy. Ich ścieżki tworzą kompleksową „mapę ciała” umożliwiającą komunikację między różnymi systemami oraz zaopatrzenie w energię życiową (qi) do różnych części ciała.

Wiedzę o meridianach, ich położeniu oraz funkcji, wykorzystujemy także podczas zabiegów akupunktury i akupresury.

Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że masaż meridianowy usuwa blokady energetyczne, a także stymuluje przepływ energii qi oraz przywraca równowagę w organizmie. To z kolei uruchomia procesy oczyszczania, regeneracji i odżywania tkanek wpływając niezwykle korzystnie i odmładzająco na twarz i całe ciało.

Oshin bian, gua sha, bańki chińskie

Podczas zabiegów manualnych twarzy korzystamy również z kamieni gua sha, baniek chińskich oraz pałeczek oshin bian. Wszystkie te narzędzia do pracy manualnej
pomagają w pobudzeniu mikrokrążenia, ujędrniają tkanki i poprawiają napięcia skóry.

masaż bańkami chińskimi Szczecin

Nie czekaj, umów się