Kobido

Jest to technika masażu twarzy wywodząca się z Japonii. Była znana już w czasach starożytnych. Współcześnie bywa określana mianem japońskiego liftingu twarzy. W odróżnieniu od klasycznych technik masażu kobido sięga do najgłębszych warstw skóry, oddziałując na określone punkty podskórne – bardzo podobnie, jak ma to miejsce podczas zabiegów akupunktury i akupresury. Dzięki takiemu działaniu masaż kobido ma wpływ nie tylko na samą skórę i jej zewnętrzną warstwę, ale także pobudza mięśnie twarzy, nadając jej sprężystość i elastyczność.

Masaż kobido składa się z kilku etapów:

masaż tkanek głębokich – wykonywany na sucho, bez użycia olejku; ma na celu zlikwidowanie napięć mięśniowych,

relaksacja – jej celem jest poprawa krążenia, ogólne odprężenie i rozluźnienie mięśni oraz redukcja stresu,

drenaż limfatyczny – na tym etapie ruchy stają się bardziej intensywne, ponieważ chodzi o pobudzenie krążenia limfy, a także zmniejszenie opuchlizny i obrzęków,

lifting tkanek – najbardziej intensywna część masażu kobido, mająca na celu poprawę krążenia krwi, zwiększenie temperatury tkanek oraz ich uniesienie,

akupresura – w tym końcowym etapie głównym celem jest zadziałanie na pojedyncze punkty w obrębie twarzy, gdzie znajdują się kluczowe mięśnie.

masaż kobido Szczecin
japoński lifting twarzy Szczecin

Efektem tego wspaniałego i tak kompleksowo działającego masażu jest wygładzenie zmarszczek mimicznych, spłycenie mniejszych i większych bruzd, ujędrnienie tkanek, poprawa owalu twarzy, rozluźnienie napięć mięśniowych.

W odczuciu jest to niezwykle przyjemny masaż, który wprowadza ciało w głębokie rozluźnienie, co przyczynia się do wydzielania endorfin (hormonu szczęścia).

Sprawdź ten masaż na sobie